Muzyczna Biblioteka Naxosa

Firma Naxos jest jednym z wiodących wydawców muzyki klasycznej na płytach CD na świecie. Katalog Naxos stanowi jedyną w swoim rodzaju encyklopedię muzyki. Można zaryzykować stwierdzenie, że jest to w chwili obecnej najobszerniejszy wybór nagrań muzyki poważnej.

Biblioteka Muzyczna Naxosa umożliwia przesłuchiwanie na komputerze podłączonym do internetu całego katalogu nagrań filrmy.

Nauczyciele, wykładowcy, studenci i uczniowie, ci którzy mają dostęp do biblioteki mogą przesłuchiwaćbez ograniczeń zawartość Biblioteki w szkole, w biurze, w sali wykładowej oraz w domu na prywatnym komputerze.

Biblioteka Muzyczna Naxosa jest nieocenioną pomocą w zajęciach dydaktycznych, w zapoznawaniu się z muzyką poszczególnych kompozytorów.

Istnieje możliwość jednoczesnego dostępu do Bibliotekina wielu stanowiskach odsłuchowych.

Zawartość Biblioteki

  1. Biblioteka Muzyczna Naxosa zawiera ponad 220 tysięcy utworów muzycznych (ścieżek)
  2. Ponad 15 tysięcy płyt CD
  3. Kompletne kataogi firm Naxos i Marco Polo plus wybrane tytuły z innych firm, np. Hungaroton, BIS, CPO i innych
  4. Około 7 tysięcy kompozytorów
  5. Co miesiąc jest dodawanych średnio 40 nowyh płyt

Biblioteka zawiera również bardzo rozbudowany i wartościowy dział edukacyjny (w języku angielskim), np. życie i twórczość wielkich kompozytorów, teorię muzyki klasycznej, historię muzyki, libretta wybranych oper.
Biblioteka Muzyczna Naxosa zawiera praktycznie cały najpopularniejszy repertuar muzyki poważnej. Biblioteka Muzyczna Naxosa umożliwia wyszukiwanie dzieł poszczególnych kompozytorów i płyt, przesłuchiwania ich w całości lub fragmentów utworów. W zależności od szybkości łącza internetowego możliwy jest odsłuch z jakością zbliżoną do płyt CD.

W chwili obecnej możliwe jest zapoznanie się z zawartością poprzez zalogowanie się na stronie Biblioteki na czas 15 min.

Możliwy jest również bezpłatny dostęp próbny dla klientów instytucjonalnych (np. biblioteki, szkoły) do Biblioteki Muzycznej Naxosa na jedno lub wiele stanowsik na okres do 3 miesięcy.

W razie zainteresowania tą propozycją prosimy o kontakt z naszą firmą w celu ustalenia szczegółów technicznych dostępu do Biblioteki Muzycznej Naxosa.
Cena za całoroczny dostęp do Biblioteki wynosi około 150 Euro za stanowisko odsłuchowe. Możliwe są rabaty w przypadku wykupu większej ilości stanowisk odsłuchowych.